logo_header

מערכת פריסטייל ליברה - ערכת התחלה

הערכה כוללת קורא ו-2 חיישנים 

פריסטייל ליברה

יצרן: Abbott Diabetes Care

מערכת FLASH לניטור סוכר
ללא דקירות* וללא כיולים

למה לדקור כשאפשר לסרוק1?

 

שימו לב!

אפליקציית FreeStyle LibreLink זמינה כעת עבור אייפון ואנדרואיד3!

הרבה ממאפייני קורא הפריסטייל ליברה נמצאים גם בטלפון.2

אפליקציית FreeStyle LibreLink מאושרת לשימוש עם חיישן הפריסטייל ליברה.
מעכשיו, ניתן לנטר את רמות הסוכר באמצעות הטלפון ללא צורך בדקירות
*
לביצוע בדיקות דם שגרתיות.

להורדת האפליקציה:

אנדרואיד

IOS

שימו לב: אם ברצונכם להשתמש גם בקורא, עליכם לסרוק אתו תחילה.

הימים בהם בדיקות שגרתיות של סוכר היו כרוכות במחטים, מקלוני בדיקה ודם, הינם נחלת העבר!
ברוכים הבאים לעולם של ניטור סוכר באמצעות טכנולוגיית FLASH!

למה כדאי לבחור במערכת לניטור סוכר פריסטייל ליברה?

 • נוחות - חיישן קטן מודד את רמות הסוכר באופן אוטומטי ומתעד אותן באופן רציף ביום ובלילה.4
 • דיסקרטיות - מדידת רמות הסוכר באמצעות סריקה1, ללא כאב5 ותוך שנייה אחת בלבד, אפילו מבעד הבגדים.6
 • קלילות - לשחות, להתקלח ולהתעמל – מערכת פריסטייל ליברה הינה עמידה למים וניתן להתקלח איתה, להיכנס איתה לבריכה ולהשתמש בה במהלך פעילות גופנית.7
 • ידידותיות למשתמש - בכל סריקה1 ניתן לקבל את רמת הסוכר הנוכחית, נתוני רמות הסוכר ב-8 השעות האחרונות וחץ המצביע על מגמת השינוי של רמת הסוכר.

 

*בדיקת סוכר באמצעות דקירת האצבע במד סוכר נדרשת בזמנים של שינויים מהירים ברמות הסוכר, כאשר רמות הסוכר בנוזל הבין תאי עלולות לא לשקף בצורה מדויקת את רמת הסוכר בדם או במצב של היפוגליקמיה / היפוגליקמיה צפויה, המדווחת על ידי המערכת, או כאשר הסימפטומים אינם תואמים את קריאת המערכת.

1 סריקת החיישן אינה דורשת את דקירת האצבע.

2 אפליקציית FreeStyle LibreLink וקורא פריסטייל ליברה בעלי מאפיינים דומים אך לא זהים. בדיקה בדקירת אצבע באמצעות מד הסוכר בדם נדרשת, כאשר רמות הסוכר משתנות במהירות, כשרמות הסוכר בנוזל הבין תאי אינן משקפות במדויק את רמות הסוכר בדם או במקרה של היפוגליקמיה או היפוגליקמיה צפויה שמדווחת על ידי אפליקציית FreeStyle LibreLink או כאשר התסמינים אינם תואמים את הקריאות של אפליקציית FreeStyle LibreLink.

3 אפליקציית FreeStyle LibreLink מותאמת לטלפונים חכמים בעלי יכולת NFC ומערכת הפעלה מסוג אנדרואיד 5.0 ומעלה ועם איפון 7 ומעלה עם מערכת הפעלה 11 ומעלה

4 בצעו סריקה אחת ל-8 שעות לקבלת תמונה מלאה של רמות הסוכר שלכם. 

5 רוב האנשים לא חשו בחוסר נוחות כלשהו מתחת לעור בזמן השימוש בחיישן פריסטייל ליברה. במחקר שנוהל ע"י Abbott, נמצא כי 93.4% מהמטופלים שהשתתפו (30) הביעו הסכמה או הסכמה רבה לכך שבזמן הצמדת החיישן הם לא חשו באי נוחות כלשהי מתחת לעור. (29 אנשים סיימו את המחקר, אדם אחד פרש מהמחקר לאחר 3 ימים בשל גירוי באזור שבו החיישן נגע בעור).

6 קורא הנתונים יכול לקלוט את נתוני החיישן כשהוא נמצא במרחק 1 ס"מ עד 4 ס"מ ממנו. 

7 החיישן הינו חסין מים עד לעומק של מטר אחד (3 רגל) למשך עד 30 דקות לכל היותר.

 

כעת כל סוכרתי TYPE 1 מעל גיל 18 זכאי לקבל את פריסטייל ליברה דרך קופות החולים

 

במסגרת המבצע אתם זכאים לבחור הטבה ייחודית מ- DMC.

 

לפרטים מלאים ורישום להטבה לחץ כאן

 


:תומכ

שאלות נפוצות בנושא המערכת

1. האם הרופא שלי יכול לגשת לדוחות שלי מרחוק, למשל דרך האינטרנט או הענן?

לא, הדו"ח זמין אך ורק כאשר הקורא מחובר למחשב. עם זאת, תוכל לשלוח לרופא את הדוחות שלך בגרסת FDP דרך דוא"ל (בכפוף להיתר של הרופא שלך).

2. האם אני זקוק למד סוכר נפרד בעת שימוש במערכת פריסטייל ליברה?

לא. לנוחיותך, מכשיר הקריאה כולל מד גלוקוז מובנה פריסטייל אופטיום, בו ניתן להשתמש לבדיקת סוכר בדם.

3. האם אני יכול לבצע בדיקת קטונים בדם באמצעות מערכת פריסטייל ליברה?

אתה יכול להשתמש במד הסוכר המובנה על מנת לבדוק את רמת הקטונים בדמך, בין אם אתה מחובר לחיישן או לא. עליך לבצע בדיקת קטונים בדם באמצעות האצבע בלבד תוך שימוש במקלוני הבדיקה לקטונים בדם של פריסטייל אופטיום. הקפד לקרוא את הוראות השימוש במקלוני הבדיקה טרם השימוש במד הסוכר המובנה.

4. מהי טכנולוגיית FLASH לבדיקת סוכר?

טכנולוגיית FLASH לבדיקת סוכר היא דרך חדשה ידידותית למשתמש ודיסקרטית לקבלת קריאות סוכר. טכנולוגיית FLASH לבדיקת סוכר מספקת תמונה מלאה המראה את קריאת הסוכר הנוכחית, ובנוסף ניתן לראות כיצד רמות הסוכר משתנות באמצעות סריקה פשוטה של החיישן על ידי הקורא. המאפיין המייחד את טכנולוגיית FLASH לבדיקת סוכר הוא שבסריקה מהירה של החיישן על ידי הקורא מתקבלת תמונה מלאה של רמות הסוכר שלך, לרבות קריאת הסוכר הנוכחית, היסטוריה של 8 שעות וחץ מגמה המראה האם רמת הסוכר שלך עולה, יורדת או נותרת יציבה.

5. מהי מערכת פריסטייל ליברה?

מערכת פריסטייל ליברה היא המוצר הראשון בקטגוריית מערכות FLASH לבדיקת סוכר. היא מיועדת לשחרר את הסוכרתיים מן המטרדים הרבים הכרוכים בבדיקת סוכר. 
המערכת מכילה 2 חלקים:

חיישן פריסטייל ליברה: חיישן קטן חד פעמי המיועד ל-14 ימים אשר מוצמד לחלק האחורי של הזרוע העליונה, מודד את רמות הסוכר ברציפות ושומר אותן למשך 8 שעות. בכל פעם שבה המשתמש סורק את החיישן על ידי הקורא, נתוני הסוכר מועברים מן החיישן לקורא בשנייה אחת.

הקורא של מערכת פריסטייל ליברה: מכשיר קומפקטי אשר מציג קריאות סוכר ושומר נתוני סוכר עד 90 יום. כאשר החיישן נסרק על ידי הקורא, המכשיר מציג את קריאת הסוכר הנוכחית, נתונים מ-8 השעות האחרונות וכן חץ מגמה (המראה האם רמת הסוכר עולה, יורדת או נותרת יציבה). על מנת לקבל קריאת סוכר, יש פשוט לבצע סריקה מהירה, במשך שניה אחת, של החיישן על ידי הקורא. סריקה פשוטה זו נותנת לך מידע רב יותר מאשר בדיקת סוכר בדם ללא צורך בדקירות אצבע שגרתיות.1

 

1 בדיקה על ידי דקירת אצבע תוך שימוש במד סוכר בדם נדרשת במהלך תקופות של שינויים מהירים ברמות הסוכר, כאשר רמות הסוכר בנוזל הבין תאי עלולות לא לשקף באופן מדויק את רמות הסוכר בדם, או אם המערכת מדווחת על היפוגליקמיה או היפוגליקמיה צפויה, או כאשר התסמינים אינם תואמים את קריאות המערכת.

 

6. מהי משמעותה של המילה FLASH ?

FLASH משקף את העובדה כי המשתמשים יכולים לקבל קריאות סוכר במהרה באמצעות סריקת החיישן על ידי הקורא. כמו כן, טכנולוגיית FLASH לבדיקת סוכר מעניקה תובנה מהירה עבור סוכרתיים ואנשי הצוות הרפואי המטפלים בהם.

7. כיצד פועלת מערכת פריסטייל ליברה?

על מנת לקבל קריאת סוכר, יש פשוט לבצע סריקה מהירה, במשך שניה, של החיישן על ידי הקורא. סריקה פשוטה זו נותנת לך מידע רב יותר מאשר בדיקת סוכר בדם וללא צורך בדקירות אצבע שגרתיות. 1 כמו כן, מערכת פריסטייל ליברה מציעה תוכנה ליצירת דוחות תמציתיים המספקים ניתוח ברור של נתוני הסוכר שלך.


1 בדיקה על ידי דקירת אצבע תוך שימוש במד סוכר בדם נדרשת במהלך תקופות של שינויים מהירים ברמות הסוכר, כאשר רמות הסוכר בנוזל הבין תאי עלולות לא לשקף באופן מדויק את רמות הסוכר בדם, או אם המערכת מדווחת על היפוגליקמיה או היפוגליקמיה צפויה, או כאשר התסמינים אינם תואמים את קריאות המערכת.

8. האם מערכת פריסטייל ליברה דורשת כיול?

לא, החיישן של פריסטייל ליברה עובר כיול במהלך תהליך הייצור, כך שאין צורך לכייל אותו. החיישן מופעל על ידי סריקה, ולאחר מכן, לאחר המתנה של שעה, הוא מתחיל לבצע קריאות סוכר באופן אוטומטי.

9. במה שונה מערכת FLASH לבדיקת סוכר ממערכת אחרת לבדיקת סוכר בדם?

ניטור מסורתי של סוכר בדם מספק למשתמשים קריאות סוכר המייצגות נקודות בזמן מסוים. המשתמשים אינם מקבלים מידע לגבי השינויים ברמות הסוכר שלהם, או מידע לגבי המגמות ברמות הסוכר שלהם. ללא מידע מסוג זה, המשתמש עלול בקלות להחמיץ תנודות משמעותיות ברמות הסוכר – עליות וירידות.
מערכת פריסטייל ליברה היא דרך חדשה לקבלת קריאות סוכר. היא מאפשרת למשתמש לקבל את קריאת הסוכר הנוכחית באמצעות סריקה פשוטה של החיישן על ידי הקורא, וכן מספקת תמונה מלאה של השינויים ברמות הסוכר.

01. האם המערכת פריסטייל ליברה ניתנת לשימוש על ידי ילדים?

כן, המערכת מיועדת למדידה של רמות הסוכר בנוזל הבין-תאי בסוכרתיים (מגיל 4 ומעלה). האינדיקציה לילדים (גילאי 71-4) מוגבלת לאלה הנמצאים בפיקוח של מטפל שגילו 81 שנים לפחות.

11. כיצד יש לפנות את הרכיבים החד פעמיים, כגון אריזת החיישן והתקן הצמדת החיישן?

יש לפנות מוצר זה בהתאם לכל התקנות המקומיות הרלוונטיות המתייחסות לפינוי ציוד אלקטרוני, סוללות, פסולת חדה וחומרים שנחשפו לנוזלי גוף באופן פוטנציאלי. 
משמעות הדבר היא כי ההתקן להצמדת החיישן המשומש ואריזת החיישן צריכים להיות מפונים למכל של פסולת ביולוגית חדה – נדרשת הפנייה לפסולת קלינית מאחות או רופא, אך מרבית הסוכרתיים כבר מחזיקים באביזרים ההכרחיים ברשותם. את החיישן המשומש יש להסיר, לנגב בחומר חיטוי ולפנות למיכל פסולת חשמלית (בדומה לסוללות).

21. כיצד יש לאחסן את מערכת פריסטייל ליברה?

יש לאחסן את הקורא והחיישן בטמפרטורה של 4 עד 03 מעלות צלזיוס.

31. מהו חץ מגמה? כיצד הוא פועל? ומה הוא מראה?

מערכת פריסטייל ליברה מראה חץ מגמה בכל קריאת סוכר, אשר אומר לך לאיזה כיוון ובאיזו מהירות משתנות רמות הסוכר. לפיכך, בכל זמן נתון, אתה יודע לא רק את רמת הסוכר הנוכחית שלך, אלא גם את הכיוון בו היא מתקדמת. בהתאם לכיוונו של חץ המגמה, אתה יכול לגלות האם רמות הסוכר שלך עולות, יורדות או נותרות יציבות, דבר המסייע בקבלת החלטות.

41. מדוע המערכת דורשת זמן המתנה של שעה?

לאחר החדרת החיישן, יש צורך לאפשר לחיישן ולגוף להגיע לשיווי משקל. לפיכך, אנו מאפשרים למערכת להגיע לשיווי משקל במשך שעה על מנת לוודא שהיא נותנת קריאות סוכר מדויקות.

51. כיצד להתנהל עם פריסטייל ליברה בשדה התעופה?

קורא הפריסטייל ליברה וחיישן הפריסטייל ליברה יכולים להיחשף להפרעות אלקטרוסטטיות (ESD) ואלקטרומגנטיות (EMI) שכיחות, כולל גלאי מתכת בנמלי תעופה. תוכל לשאת את חיישן הפריסטייל ליברה שלך בזמן שתעבור דרכם. עם זאת, אין לחשוף את קורא הפריסטייל ליברה וחיישן הפריסטייל ליברה לחלק מסורקי הגוף המלא בנמלי תעופה (כלומר, רנטגן ומיקרו-גל מילימטר). על מנת להימנע מהסרת חיישן הפריסטייל ליברה שלך, עליך לבקש שסוג סריקה אחר יבוצע ע"י קצין הביטחון. אם אינך בטוח לגבי סוג סריקת הביטחון שדרכה אתה עובר, הודע לקצין הביטחון לפני המעבר דרך נקודת הביקורת של ביטחון נמל התעופה.

 

שאלות נפוצות בנושא הקורא

1.האם כשהסוללה של הקורא מתרוקנת אני מאבד קריאות סוכר?

יש להטעין את הקורא כאשר הסוללה ריקה. לא תאבד את קריאות הסוכר השמורות בקורא. הקורא אמור להיטען במלואו תוך כ-3 שעות אם הסוללה ריקה לחלוטין.

2. באיזו תדירות יש להטעין את הקורא?

בשימוש רגיל, ניתן להשתמש בקורא במשך כ-7 ימים בטרם יהיה צורך בהטענתו מחדש. אזהרת סוללה חלשה תופיע על הקורא כאשר יהיה צורך בהטענתו מחדש. על הקורא קיים חיווי של סוללה המציין את אורך חיי הסוללה.

3. האם אני יכול לקבל קריאת סוכר דרך הבגד שלי?

כן, אתה יכול לקבל קריאת סוכר דרך הבגד באמצעות סריקת החיישן על ידי הקורא. הקורא יכול לסרוק דרך בגד בעובי של עד 4 מ"מ.

4. מה יקרה אם לא אסרוק את החיישן על ידי הקורא במשך פרק זמן של 8 שעות?

קריאת הסוכר הישנה ביותר תאבד אם החיישן לא ייסרק לפחות פעם אחת במהלך פרק זמן של 8 שעות. לדוגמה, אם סרקת את החיישן על ידי הקורא בשעה 13:00 ולאחר מכן בשעה 22:00, תאבד את נתוני הסוכר שנשמרו בין 13:00 ל-14:00.

5. האם קיים סיכוי כלשהו לחפיפה בין קריאות הסוכר אם אסרוק את החיישן על ידי הקורא מספר פעמים במהלך פרק זמן של 8 שעות?

הקורא הוא חכם דיו על מנת לזהות נתונים חדשים בכל סריקה מבלי לספור פעמיים נתון כלשהו.

6. אילו שפות זמינות בקורא?

שפת הקורא היא ספציפית למדינה ולפיכך משתנה ממדינה למדינה.

7. האם הקורא נכבה באופן אוטומטי?

עבור מרבית המסכים, הקורא מתעמעם לאחר 54 שניות. בשימוש במקלון בדיקה, הסרת המקלון תכבה את המסך.

 

שאלות נפוצות בנושא החיישן

1. מהו גודלו של החיישן? לאיזה עומק הוא מוחדר?

גובה החיישן הוא 5 מ"מ וקוטרו הוא 35 מ"מ. חלק החיישן המוחדר מתחת לעור קטן מ-0.4 מ"מ בעובי והוא מוחדר לעומק של כ-5 מ"מ בלבד מתחת לעור. מחקרים מראים כי רובם המכריע של המשתמשים מצאו שהחדרת החיישן אינה מכאיבה יותר מאשר בדיקת סוכר רגילה באמצעות דקירת האצבע.

2. באיזו תדירות החיישן מודד ושומר את קריאות הסוכר? 

החיישן מודד את רמות הסוכר באופן אוטומטי כל דקה ושומר את הקריאות במרווחי זמן של 15 דקות למשך 8 שעות. כאשר החיישן נסרק על ידי הקורא, הוא משדר את הנתונים לקורא באופן אוטומטי.

3. אם החיישן שומר קריאות סוכר כל 51 דקות, האם משמעות הדבר היא כי אקבל את אותה קריאת סוכר אם החיישן נסרק שוב בטווח של אותו פרק זמן של 51 דקות?

לא, תקבל את הקריאה העדכנית ביותר בכל פעם שתסרוק את החיישן על ידי הקורא.

4. מה יקרה אם אסרוק בתדירות גבוהה, למשל כל 30 שניות?

אתה יכול לסרוק בתדירות גבוהה ככל שתרצה, אך הקריאה לא תשתנה בתדירות נמוכה מ-60 שניות. 

5. מדוע הקורא שומר נתונים כל 15 דקות? מדוע לא לעתים תכופות יותר?

על מנת לשמור על גודלו הקטן של החיישן, אפשרות האחסון שלו מוגבלת. על מנת לוודא כי הוא יוכל לשמור את הנתונים למשך 8 שעות (פרק זמן לילי ממוצע), נבחרו מרווחי זמן של 15 דקות.

6. כיצד מצמידים את החיישן אל הגוף?

החיישן מוצמד לחלק האחורי של הזרוע העליונה באמצעות התקן חד פעמי. בעת הצמדת החיישן, סיב סטרילי קטן (5 מ"מ) מוחדר מתחת לעור ומוחזק במקומו על ידי מדבקה קטנה. התחושה המלווה את הצמדת החיישן דומה לתחושה של דקירת אצבע.

7. לכמה זמן מיועד החיישן?

החיישן החד פעמי מיועד להיצמד אל הגוף ולספק קריאות סוכר מדויקות במשך עד 14 ימים. לאחר 14 ימים, יש להסיר את החיישן באמצעות קילוף המדבקה.

8. היכן על פני הגוף ניתן להצמיד את החיישן?

ניתן להצמיד את החיישן על החלק האחורי של הזרוע העליונה.

9. האם ארגיש את החיישן במהלך השימוש בו?

רוחבו של חלק החיישן המוחדר מתחת לעור הוא קטן מ-0.4 מילימטר (1 מ"מ הוא עוביין של מספר שערות אנושיות) ועומק החדרתו מתחת לעור הוא כ-5 מ"מ בלבד, כך שמרבית האנשים לעולם לא ירגישו את החיישן בעת השימוש בו.

01. כמה קריאות סוכר ניתנות לביצוע במהלך השימוש בחיישן?

אתה יכול לבצע קריאות סוכר רבות ככל שתרצה במהלך השימוש בחיישן. על מנת לקבל תמונה של איזון גליקמי במשך 24 שעות, עליך לסרוק לפחות אחת ל-8 שעות.

11. האם דיוקו של החיישן הוא עקבי לאורך 14 ימי השימוש?

כן, דיוקו של החיישן נותר עקבי לאורך עד 14 ימים.

21. האם אני יכול להתקלח, לשחות או להתעמל במהלך השימוש בחיישן?

כן. ניתן להשתמש בחיישן במהלך מקלחת, שחיה או התעמלות. אין לשהות עם החיישן במים בעומק שמתחת למטר, ואין לטבול אותו במים למשך פרק זמן העולה על 30 דקות.

31. האם חיישן זה דורש טיפול מיוחד כלשהו בעת נסיעה?

אנו ממליצים למשתמשים להודיע לאנשי האבטחה בעת מעבר דרך סורק האבטחה בשדה התעופה. למרות שהמשתמשים יכולים לעבור דרך מכשירי רנטגן במהלך השימוש בחיישן, אנו ממליצים לכבות את הקורא במהלך הטיסה ולא להשתמש בהם לסריקת החיישן.

41. מה יקרה לחיישן לאחר תקופת שימוש של 14 ימים?

לאחר תקופת שימוש של 14 ימים, הקורא מודיע לך. משך הזמן עד לסיום תקופת השימוש בחיישן מוצג על המסך של הקורא עם הפעלתו. לאחר תקופת השימוש, החיישן יפסיק לפעול ויש להחליפו בחיישן חדש.

51. מה יקרה אם אני חייב להסיר את החיישן לפני תום תקופת 14 הימים (או אם הוא נופל)? 

הפעל חיישן חדש. הקורא יזהה שזהו חיישן חדש וישאל אותך האם ברצונך להפעיל אותו.

61. כיצד אדע שהחיישן פועל כהלכה?

על מנת לוודא שהמערכת פועלת כהלכה, יש פשוט להפעיל את הקורא ולסרוק באמצעותו את החיישן על מנת לקבל קריאת סוכר. אם החיישן אינו פועל מכל סיבה שהיא, תופיע הודעת שגיאה על הקורא, אשר תורה למשתמש להחליף את החיישן. 
אם אתה סובל מתסמינים שאינם תואמים את קריאת המערכת פריסטייל ליברה או במקרה של חשד לאי דיוק של הקריאה, בדוק את רמת הסוכר באמצעות דקירת האצבע תוך שימוש במד סוכר. 
לנוחיותך, הקורא כולל מד סוכר מובנה פריסטייל אופטיום, בו ניתן להשתמש לבדיקת רמת הסוכר בדם. אם אתה סובל מתסמינים שאינם תואמים את קריאות הסוכר שלך, היוועץ עם הרופא המטפל.

71. מה קורה לחיישן בעת שימוש בו בטמפרטורה גבוהה יותר או נמוכה יותר מטווח הטמפרטורות המומלץ?

אם החיישן יפסיק לפעול בשל טמפרטורה קיצונית, המשתמש יקבל הודעת שגיאה המציינת "קריאת הסוכר אינה זמינה".

 

 

 

תוכנה להורדת נתונים של פריסטייל ליברה - PC version
(ZIP | 52.7 MB)

להורדה

תוכנה להורדת נתונים של פריסטייל ליברה - MAC version
(ZIP | 42.2 MB)

להורדה


פריסטייל ליברה מדריך למשתמש - עברית
(PDF | 5.4 MB)

tab_2_pdf_1

להורדה

פריסטייל ליברה מדריך למשתמש - ערבית
(PDF | 5.28 MB)

tab_2_pdf_1

להורדה

פריסטייל ליברה מדריך למשתמש - אנגלית
(PDF | 5.19 MB)

tab_2_pdf_1

להורדה

פריסטייל ליברה מדריך מקוצר למשתמש 
(PDF | 1.01 MB)

tab_2_pdf_1

להורדה

מערכת פריסטייל ליברה - עלון סקירה מהירה 
(PDF | 1.96 MB)

tab_2_pdf_1

להורדה

אחראיות מכשיר

tab_2_pdf_1

להורדה

הצמדת החיישן

המדריך לצעדים ראשונים

קבלת הקריאה הראשונה

אנו גאים להציג את מערכת
FreeStyle Libre
 

דעו יותר, נהלו את רמת הסוכר טוב יותר

החלפת החיישן

מאפייני המערכת והגדרות

רמות הסוכר בנוזל הבין- תאי מול רמות הסוכר בדם

 

קורא הנתונים של פריסטייל ליברה

קורא הנתונים של פריסטייל ליברה פועל באמצעות טכנולוגייה מתקדמת לקריאת נתוני הסוכר והצגתם בדרך יעילה וידידותית למשתמש.

תכונות הקורא:

 • קומפקטי וקל 
 • קל להחזיק ולשאת אותו1
 • מספק גרפים קלים לקריאה
 • מציע גרפים פשוטים לקריאה, כולל סיכום קצר של היסטוריית רמת הסוכר
 • בעל מסך מגע צבעוני עם תאורה
 • משדרג את חוויית המשתמש, ניתן לקריאה בחושך
 • מאחסן את נתוני רמת הסוכר במשך 90 יום

מספק את התמונה המלאה של נתוני רמת הסוכר במשך שלושה חודשים2

1 גודל הקורא הוא 95x60x16 מ"מ ומשקלו 65 גרם.

2 כדי לקבל תמונה גליקמית מלאה של שלושת החודשים האחרונים, יש להחליף את החיישן בכל 14 יום ולסרוק את החיישן לפחות פעם אחת בכל 8 שעות.

 

חיישן פריסטייל ליברה

חיישן פריסטייל ליברה הינו קל להתחברות ולשימוש.
החיישן מבוסס על טכנולוגיה הרבה פחות פולשנית לעומת השיטות המסורתיות לניטור סוכר בדם, שמאפשרת למדוד את רמת הסוכר בקלות רבה.1

 • גודל זעיר (35x5 מ"מ)
 • דיסקרטי, לא בולט – נוח לשים אותו מתחת לבגדים2
 • נועד להחלפה אחת לשבועיים
 • אינו דורש כיול על-ידי דקירת האצבע
 • חסין מים3

 המערכת לניטור סוכר פריסטייל ליברה מיועדת למדידה של רמות הסוכר בנוזל הבין-תאי אצל סוכרתיים מגיל 4 ומעלה.

1 מערכת פריסטייל ליברה משחררת אתכם מהטרחה הכרוכה בניטור רמות הסוכר.
2 קורא הנתונים יכול לקלוט את נתוני החיישן כשהוא נמצא במרחק 1 ס"מ עד 4 ס"מ מהחיישן.
3 החיישן חסין מים עד לעומק של מטר אחד למשך עד 30 דקות לכל היותר.

*רוב האנשים לא חשו בחוסר נוחות כלשהו מתחת לעור בזמן השימוש בחיישן פריסטייל ליברה. במחקר שנוהל ע"י Abbott, נמצא כי 93.4% מהמטופלים שהשתתפו (30) הביעו הסכמה או הסכמה רבה לכך שבזמן הצמדת החיישן הם לא חשו באי נוחות כלשהי מתחת לעור (29 אנשים סיימו את המחקר, אדם אחד פרש מהמחקר לאחר 3 ימים בשל גירוי באזור שבו החיישן נגע בעור).

 

התנהלות בשדות התעופה עם פריסטייל ליברה

קורא הפריסטייל ליברה (FreeStyle Libre) וחיישן הפריסטייל ליברה יכולים להיחשף להפרעות אלקטרוסטטיות (ESD) ואלקטרומגנטיות (EMI) שכיחות, כולל גלאי מתכת בנמלי תעופה. תוכל לשאת את חיישן הפריסטייל ליברה שלך בזמן שתעבור דרכם.

עם זאת, אין לחשוף את קורא הפריסטייל ליברה וחיישן הפריסטייל ליברה לחלק מסורקי הגוף המלא בנמלי תעופה (כלומר, רנטגן ומיקרו-גל מילימטר). על מנת להימנע מהסרת חיישן הפריסטייל ליברה
שלך, עליך לבקש שסוג סריקה אחר יבוצע ע"י קצין הביטחון.

אם אינך בטוח לגבי סוג סריקת הביטחון שדרכה אתה עובר, הודע לקצין הביטחון לפני המעבר דרך נקודת הביקורת של ביטחון נמל התעופה.

 


איך להשתמש במערכת פריסטייל ליברה?

מערכת פריסטייל ליברה מופעלת באמצעות טכנולוגיה מתקדמת וידידותית למשתמש.

1. הצמידו את החיישן עם ההתקן

בהתחברות הראשונית לפריסטייל ליברה, חלק מהחיישן, שהינו סיב סטרילי דק וגמיש (באורך 5 מ"מ) מוחדר אל מתחת לעור. רוב האנשים דיווחו כי לא הורגש שום כאב בעת החדרת החיישן.1

החיישן נשאר בצדו האחורי של החלק העליון של הזרוע במשך 14 ימים ומתעד את רמות הסוכר ביום ובלילה באופן אוטומטי.

החיישן הינו חסין מים וניתן להשתמש בו בזמן מקלחת, שחייה או פעילות גופנית.2

2. סרקו את החיישן

באמצעות קורא הנתונים של פריסטייל ליברה

כדי לקבל את המידע, קרבו את קורא הנתונים של פריסטייל ליברה אל החיישן והעבירו אותו על פניו.

סריקה שאינה כואבת ונמשכת שנייה אחת בלבד היא הדרך הקלה ביותר למדוד את רמת הסוכר, אפילו דרך הבגדים.3

3. קבלו מידע על רמות הסוכר שלכם על גבי קורא הנתונים

מדדו את רמת הסוכר שלכם בכל עת ובכל מקום.

כל סריקה הנמשכת שנייה אחת בלבד ללא כאב מעניקה לכם:
o        קריאה של רמת הסוכר הנוכחית.
o        מגמה – חץ המראה לכם מהי מגמת השינוי של רמת הסוכר שלכם.
o        תיעוד היסטוריה של רמת הסוכר במשך 8 שעות.

 

1 רוב האנשים לא חשו בחוסר נוחות כלשהו מתחת לעור בזמן השימוש בחיישן פריסטייל ליברה. במחקר שנוהל ע"י Abbott , נמצא כי 93.4% מהמטופלים שהשתתפו (30) הביעו הסכמה או הסכמה רבה לכך שבזמן הצמדת החיישן הם לא חשו באי נוחות כלשהי מתחת לעור. (29 אנשים סיימו את המחקר, אדם אחד פרש מהמחקר לאחר 3 ימים בשל גירוי באזור שבו החיישן נגע בעור).

2 החיישן חסין מים עד לעומק של מטר אחד למשך עד 30 דקות לכל היותר.

3 קורא הנתונים יכול לקלוט את נתוני החיישן כשהוא נמצא במרחק 1 ס"מ עד 4 ס"מ מהחיישן.

 


שאלות נפוצות בנושא התוכנה

1. האם השימוש במערכת פריסטייל ליברה מותנה בהימצאותה של התוכנה?

לא, לא נדרשת תוכנת פריסטייל ליברה על מנת שתוכל להשתמש במערכת שברשותך, אך היא יכולה לעזור לך בזיהוי מגמות ודפוסים בנתונים שלך בקלות רבה יותר.

2. מהם יתרונות תוכנת פריסטייל ליברה?

התוכנה מאפשרת זיהוי מגמות ודפוסים בנתוני הסוכר שלך בקלות רבה יותר. לדוגמה, אתה עשוי לגלות כי בשעות מסוימות של היום, רמות הסוכר שלך נוטות כלפי מעלה או כלפי מטה באופן עקבי, ותוכל להתמקד בנושא זה לצורך שיפור. כמו כן, תוכל להשתמש בתוכנה על מנת להגדיר או להפעיל מאפיינים מסוימים בקורא (לפרטים נוספים ראה "האם אני יכול להשתמש בתוכנה על מנת להגדיר או לשנות את ההגדרות בקורא שלי").

3. מהי עלותה של תוכנת פריסטייל ליברה?

תוכנת פריסטייל ליברה ניתנת חינם ללא הגבלת זמן, לכן תוכל להשתמש בה במשך פרק זמן ארוך ככל שתרצה.

4. האם תוכנת פריסטייל ליברה מתאימה ל- Windows XP, 7 או 8?

כל מי שמותקן לו במחשב win 7 ומעלה יוכל להוריד את תוכנת הליברה 

5. האם תוכנת פריסטייל ליברה מתאימה ל- Mac?

כן, התוכנה מתאימה למערכת ההפעלה הבאה של Mac: OS X Mavericks

6. האם אני זקוק לזכויות “Admin” על מנת להתקין את תוכנת פריסטייל ליברה?

אם אתה יכול להתקין תוכנות אחרות על המחשב שלך, תוכל להתקין גם את תוכנת פריסטייל ליברה. אם אין לך הרשאות להתקנת תוכנה על המחשב שלך, כגון בעבודה, תצטרך לעבוד בשיתוף עם האדמיניסטרטור שלך על מנת להתקין את התוכנה.

7.האם אני יכול להשתמש בתוכנת פריסטייל ליברה על מנת להגדיר או לשנות את ההגדרות בקורא שלי?

כן, אתה יכול להשתמש בתוכנה על מנת להגדיר או לשנות את המאפיינים שלהלן בקורא שלך:

זמן ותאריך: שנה את הזמן והתאריך של הקורא בהתאם לזמן ולתאריך שבמחשב. כמו כן, אתה יכול לשנות את סגנון השעון ל-12 שעות או 24 שעות.
זהירות: חשוב ביותר לכוון את הזמן והתאריך באופן נכון. ערכים אלה משפיעים על הנתונים וההגדרות של הקורא.

קולות ורטט: שנה את העוצמה של צלילי ההודעות של מכשיר הקריאה, הפעל או כבה את צלילי ההודעות, רטט הודעות וצלילי מגע.

שפה: שנה את השפה בקורא. (אופציה זו זמינה אך ורק בקורא עם מספר שפות).

טווח ערכי המטרה של גלוקוז: הגדר את טווח ערכי המטרה של הסוכר עבור הקורא. עבוד בשיתוף פעולה עם הרופא המטפל על מנת לקבוע את טווח ערכי המטרה של הסוכר עבורך. ניתן לקבוע את טווח ערכי המטרה של הסוכר מ-70 עד 180 mg/dL.
הערה: בקורא טווח ערכי המטרה של הסוכר מוצג בגרפים של ערכי הסוכר ומשמש לחישוב פרק הזמן שלך בטווח המטרה.

פרופיל הקורא: שנה את השם ו/או מס' זיהוי אשר יודפס בדוחות. השם ומס' הזיהוי יישמר בקורא אך לא יוצג על הקורא עצמו.

הערות: הוסף הערות לקריאות רמת הסוכר מהחיישן ולתוצאות רמת הסוכר ממקלוני בדיקה בקורא, כגון "התעמלות" או "מזון" או צור הערות אישיות משלך.

תזכורות: שנה או הגדר תזכורות בקורא, כגון "בדוק סוכר", "הזרק אינסולין" או צור תזכורות אישיות משלך.

8. כיצד אוכל לבדוק האם קיימים עדכוני תוכנה?

אם קיים עדכון תוכנה, תוצג הודעה במסך הבית של תוכנת פריסטייל ליברה. פעל לפי ההוראות שבמסך על מנת להתקין את העדכון. 
הערה: נדרש חיבור אינטרנט פעיל לקבלת הודעות עדכון.

9. האם אוכל לחלוק את הנתונים שלי מהמערכת עם הרופא המטפל שלי?

אתה תמיד מוזמן לחלוק את הנתונים שלך עם הרופא המטפל שלך על מנת לאפשר לו לעבוד בשיתוף פעולה אתך ולשפר את ההתנהלות היומיומית שלך. התוכנה זמינה להורדה ולשימוש חינם עבורך ועבור הרופא המטפל שלך.

01. איני מבין כיצד להשתמש או לפרש את אחד הדוחות

עיין במדריך למשתמש של התוכנה או היוועץ ברופא המטפל שלך אם אתה נתקל בקושי בהבנת הדוחות או בשימוש בהם.

11. מהו eA1c ?
eA1c הוא ערך משוער עבור HbA1c המבוסס על ממוצע קריאות הסוכר בחיישן לאורך פרק הזמן הנבחר. eA1c מחושב תוך שימוש בנוסחה מתוך מאמר שלהלן אשר פורסם בספרות. eA1c אינו מיועד להחליף או לנבא את ערך ה-HbA1c הנמדד במעבדה. במקום זאת, תוכל להשתמש בערך זה על מנת לעקוב אחר השינויים ב-eA1c לאורך זמן.

 1 Nathan DM, Kuenen J, Borg R, et al. Translating the HbA1c assay into estimated average glucose values. Diabetes Care. 2008; 31:1473-1478.

12. מהו פרופיל גלוקוז אמבולטורי?

הגרף של פרופיל גלוקוז אמבולטורי (Ambulatory Glucose Profile=AGP) הנמצא במספר דוחות מספק התייחסות ויזואלית לשינויים ברמות הסוכר לאורך זמן. נתוני הסוכר מהחיישן שהתקבלו במהלך 5 ימים או יותר משולבים ומוצגים בתרשים יחיד המייצג 24 שעות. באמצעות הצגת הנתונים בדרך זו, אתה יכול לראות מגמות של שונות העשויות להיות אופייניות לשעה מסוימת במהלך היום.

13. מהי משמעותם של ערכים סטטיסטיים של חציון ואחוזון בדוחות?

חציון – ערך שבו 50% מהקריאות נמצאות מתחת לקו ו-50% מהקריאות נמצאות מעל לקו. 
אחוזון 25 עד 75 – ערכים שבהם נמצאות 25% - 75% מקריאות הסוכר על ידי החיישן (או ערך האמצע של 50% מהתוצאות). 
אחוזון 10 עד 90 - ערכים שבהם נמצאות 10% - 90% מקריאות הסוכר על ידי החיישן.

14. כמה הערות אני יכול להוסיף או ליצור?

קיימות 5 הערות סטנדרטיות ו-6 הערות אישיות אותן אתה יכול ליצור, בסה"כ 11 הערות אפשריות.

15. כמה תזכורות אני יכול להוסיף או ליצור?

אתה יכול ליצור עד 12 תזכורות. על מנת ליצור 12 תזכורות, תזדקק לתוכנת פריסטייל ליברה.


מי זכאי לקבל את הפריסטייל ליברה?

כל סוכרתי מסוג 1 מעל גיל 18 יהיה זכאי לקבל את טכנולוגית הפלאש לניטור סוכר – הפריסטייל ליברה.

מתי ניתן לקבל את המערכת ומהו התהליך?

הליברה נכנס לסל לסוכרתיים מסוג 1 מעל גיל 18 וזו מהפכה בטיפול בסוכרת והשג אדיר לציבור הסוכרתיים בישראל, אנחנו מעריכים מאוד את החלטת וועדת סל הבריאות. בימים הקרובים צפוי לצאת חוזר מנכ"ל לקופות החולים ולאחר מכן אנו מעריכים שייקח זמן לקופות להתארגן (כחודש, מקווים שפחות), אך זה לא תלוי בנו. יש לפנות דרך הרופא המטפל לבירור זכאות בקופה.

האם קבלת המערכת כרוכה בתשלום?

יתכן ותהיה השתתפות עצמית כמו שיש היום במקלוני בדיקה (של 10% בתוך התקרה של השתתפות העצמית של חולה כרוני), בשלב זה עדיין לא ידוע לנו מה יקבע. יש לפנות דרך הרופא המטפל לבירור זכאות בקופה.

האם מי שכרגע מחובר למד סוכר רציף במסגרת סל התרופות יוכל להמירו במערכת פריסטייל ליברה?

אנו מציעים קודם כל להתייעץ עם הרופא המטפל, ידוע לנו שלקוחות שרותי בריאות כללית שברשותם מד סוכר רציף ושהיו רוצים להמירו בליברה יכולים לפנות לרופא הסוכרת לבירור זכאותם ולאפשרויות הקיימות להתנסות, ההחלטה הינה בהתאם למדיניות הקופה. בשאר הקופות יש לפנות דרך הרופא המטפל לבירור זכאות בקופה.

כמה חיישנים ניתן יהיה לקבל בחודש?

2 חיישנים ל-28 יום, סה"כ 26 חיישנים בשנה.

מה צריך לעשות מי שרכש את הפריסטייל ליברה באופן פרטי וכעת זכאי למערכת במסגרת סל התרופות?

למי שזכאים לקבלת הליברה לפי הגדרות סל 2018 (סוכרתיים מסוג 1 מעל גיל 18) אנו שמחים שבקרוב מאוד תוכלו לקבל את המערכת מהקופה בדומה למקלוני בדיקה. אנחנו מעריכים שייקח זמן לקופות להתארגן (כחודש, מקווים שפחות) ואז יש לפנות דרך הרופא המטפל לבירור זכאות בקופה.

מה צריך לעשות מי שכבר קיבל את הליברה במסגרת קופת החולים כללית?

חברי קופ"ח כללית שקבלו ליברה לפני החלטת הסל יוכלו להמשיך לקבל אותו מהקופה.

מה צריך לעשות מי שכבר קיבל את הליברה במסגרת קופת החולים מאוחדת?

ללקוחות הביטוח המשלים של מאוחדת שהינם סוכרתיים מסוג 1 וזכאים דרך הסל לליברה יש לפנות דרך הרופא המטפל לבירור זכאות בקופה.

האם סוכרתיים מסוג 1 בני פחות מ-18 יוכלו לקבל את הפריסטייל ליברה במסגרת הסל?

כרגע הליברה נכנס לסל לסוכרתיים מסוג 1 מעל גיל 18. מתחת לגיל 18 הרוצים לקבל את הפריסטייל ליברה יש לפנות לקופה לבירור הזכאות.

האם סוכרתיים מסוג 2 יוכלו לקבל את הפריסטייל ליברה במסגרת הסל?

כרגע הליברה נכנס לסל סוכרתיים מסוג 1 מעל גיל 18. במידה ותהיה הרחבה בזכאות של הביטוחים המשלימים בקופות לטייפ 2 נשמח לעדכן על כך.

מה המשתמעות של כניסה בפעימות לאורך 3 שנים?

אין מגבלת כמות ובפועל כל סוכרתי מסוג 1 מעל גיל 18 יוכל לקבל את הפריסטייל ליברה.

 

 

 

 

אולי גם תאהב