הדרך של אבי אל איזון ושליטה בסוכרת

הכירו את אבי אפרתי, יליד 1952. אבי מתגורר ברחובות והוא סוכרתי סוג 2 כבר 12 שנים. מאז שגילה שיש לו סוכרת, ועד היום – אבי עבר בין כמה שיטות וטיפולים, במטרה להגיע לאיזון ולשלוט בסוכרת. היום – הוא מספר לנו על המסע שעבר בדרך לאיזון, ומשתף כמה טיפים חשובים מניסיונו.

הרקע לגילוי הסוכרת

גילוי המחלה עקב תלונה על יובש בפה. הרופא רשם לי גלולה, ולהיות במעקב סוכר בדם. טרם הייתי מודע להשלכות המחלה ולחומרתה. הייתי בהכחשה מלאה, המשכתי להתנהל כרגיל. במשך הזמן הופיעו סימנים נוספים, לחץ דם, רגליים ‘שורפות’, שתן מוגבר ופגיעה בעצבי הרגליים.

ניסיונות הטיפול

הרופא ביקש ממני להיבדק 3 פעמים ביום בדקירה באצבע ולנהל יומן של רמות הסוכר בדם וצריכת פחמימות. בתקופה זו כבר דובר על מגפת המאה – סינדרום מחלת הסוכרת הגוררת פגיעה באיברי הגוף, במיוחד ברגליים עד כדי כריתה ובעיניים הסיבה לעיוורון. לא הייתי עקבי בדקירות האצבע. הלבלב, מייצר האינסולין נחלש מאד.

ההקלה והשינוי הגדול

השינוי הגדול הגיע עם קבלת האישור מקופת החולים לקבלת חיישן הפריסטייל ליברה 2 של גפן מדיקל. הצלחתי סוף סוף להיות בשליטה!! להבין ולפחד מהשלכות המחלה, למדוד את ערכי רמות הסוכר ברצף מלא: בקימה, לפני כל ארוחה ואחריה וגם לקראת השינה

החיישן, מדבקה בצורת מטבע הנצמדת לזרוע. קריאת החיישן מבוצעת ע”י הטלפון וכו’, וניתן להעביר את מדדי רמות הסוכר לרופא המטפל. סוף סוף הבנתי כיצד לחיות עם המחלה, לצבור ניסיון כמה להזריק טרם אכילת פחמימה בעזרת מדידה רציפה ולא להגיע ל’היפו’ ומאידך לרמת סוכר גבוהה מסוכנת. הבדיקה הרציפה ללא דקירה יומית מאפשרת לי לחיות כמעט כרגיל, החיישן החדש ‘פריסטייל ליברה 2’ מאפשר לי לקבל התראות כאשר רמת הסוכר גבוהה או נמוכה ולהימנע מתופעת ההיפו המסוכנת. תגובה מהירה להתראות החיישן מאפשרת לי לבצע תיקון מידי ולשמור על ערכי סוכר נכונים. השליטה בסוכרת מאפשרת לי ללכת למסעדות, לאירועים, לחברים. להיות בבקרה, ולחיות עם הסוכרת.

חיי כיום עם הסוכרת

כיום, אורך חיי שונה לגמרי. אני שומר על תזונה נכונה, מבצע פעילות גופנית וספורט מידי יום שהפך לתחביב נחוץ. בעבר שנאתי ספורט. מדידה רציפה של רמת הסוכר הביאה אותי להרגשת חירות נהדרת. להרגיש בריא יותר, כאילו המחלה מאחורי. כל המדדים הרפואיים השתפרו לגמרי, מדד ה- A1C ירד מאד ונמצא בקרבת 6.3  !! בעיות הרגליים והעצבים נעלמו ואינם. הבעיות לא תמו, עדיין צריך להוריד במשקל.

בעזרת חיישן פריסטייל ליברה ניצחתי את הסוכרת

המסר שלי, מניסיוני האישי, לנו חולי הסוכרת

חשיבות מכרעת לנו חולי הסוכרת, בשליטה במחלה. יש בידנו יכולת לשלוט במחלה ובגרורות המחלה הצפויות, ולא שהמחלה תשלוט בנו, וכמה שהשליטה במחלה מוקדמת יותר, כך נימנע מנזקי גוף שאינם ברי ריפוי והחמרת המחלה. חיישן פריסטייל ליברה 2 הוא זה המאפשר לנו שליטה במחלה, הוא הנותן לנו מידע, בכל רגע נתון, על גובה רמת הסוכר ומתריע על רמת סוכר נמוכה או גבוהה ולנהוג בהתאם לתוצאת הבדיקה. המידע השוטף מהחיישן הוא זה המאפשר לנו לשמור על רמת סוכר מאוזנת ונכונה.