®Omnipod שאלות נפוצות למערכת

שאלות נפוצות אודות מערכת האומניפוד לניהול אינסולין

ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מערכת לניהול אינסולין. כדי לעזור לך להבין כיצד מערכת האומניפוד פועלת, ריכזנו עבורך את רשימת השאלות שאנו מקבלים לעיתים קרובות מלקוחותינו בנוגע למערכת האומניפוד

התייעץ תחילה עם איש צוות רפואי מומחה בתחום הסוכרת על מנת לבדוק את התאמתך למערכת האומניפוד לניהול אינסולין

לא מצאת את התשובה שחיפשת? צור קשר עם שירות הלקוחות שלנו בטלפון 6364*, 03-6900300, בדוא"ל CS@geffenmedical.com או באופן מקוון כאן. צוות שירות לקוחות שלנו ישמח לעזור לך בכל שאלה.

התחלת השימוש במערכת האומניפוד לניהול הטיפול באינסולין

+

מה ההבדל בין מערכת האומניפוד למשאבות אינסולין קונבנציונליות?

+

מה המשמעות של הזלפת אינסולין רציפה?

משאבות אינסולין מספקות אינסולין בזאלי לאורך כל שעות היממה. אנשים המשתמשים במשאבות אינסולין קונבנציונליות נאלצים לעיתים קרובות להתנתק מהמשאבה במהלך היום כדי להתקלח או לשחות וכן במהלך ספורט מגע או ברגעים אינטימיים. פעולה זו עלולה לשבש את אספקת האינסולין הבזאלי, ומחקרים מאשרים כי אפילו הפרעה של 30 דקות במתן האינסולין הבזאלי עלולה לגרום לרמות סוכר גבוהות. עם מערכת האומניפוד אין צורך להתנתק1.

+

האם מערכת האומניפוד ניתנת לשימוש על ידי ילדים ובני נוער?

כן. מערכת האומניפוד מתאימה לשימוש בקרב אנשים בכל הגילאים הזקוקים לאינסולין רציף לצורך טיפול וניהול הסוכרת שלהם, כולל ילדים ובני נוער. המערכת מתאימה במיוחד לילדים ובני נוער המשתתפים בספורט ותחביבים פעילים אחרים. הפוד עמיד במים2, ואין צינורית העלולה להסתבך ולהיתפס בדברים.

+

האם מערכת האומניפוד כוללת מד סוכר רציף (CGM)?

מערכת האומניפוד אינה מגיעה עם מד סוכר רציף משולב. עם זאת, ניתן להשתמש במערכת האומניפוד עם כל מדי הסוכר הרציפים, ואתה יכול לבחור את מד הסוכר הרציף המתאים ביותר לצרכי הבריאות ולאורח החיים שלך.

+

מהו גודלה של מערכת האומניפוד?

מערכת האומניפוד אינה מגיעה עם מד סוכר רציף משולב. עם זאת, ניתן להשתמש במערכת האומניפוד עם כל מדי הסוכר הרציפים, ואתה יכול לבחור את מד הסוכר הרציף המתאים ביותר לצרכי הבריאות ולאורח החיים שלך.

שימוש במערכת האומניפוד

+

האם אני יכול לשחות או להתקלח עם מערכת האומניפוד?

+

האם ניתן לנסוע בעת השימוש במערכת האומניפוד?

כן. אם אתה טס, מומלץ ליצור קשר עם חברת התעופה המקומית לשם קבלת מידע לגבי דרישות האבטחה העדכניות.

+

האם אוכל לעסוק בספורט כשאני מחובר לפוד?

כמובן. הפוד אידיאלי לפעילות ספורטיבית מכיוון שהוא עמיד במים2, ללא צינורית העלולה להיתפס או להסתבך במשהו. בנוסף, אין שום סיבה לנתק את הפוד בזמן פעילות ספורטיבית.

+

כמה קרובים צריכים להיות הפוד והשלט זה לזה?

הפוד וה-PDM מתקשרים באמצעות טכנולוגיה אלחוטית:

  • בעת ההפעלה, הפוד וה-PDM צריכים להיות סמוכים ובמגע זה עם זה.
  • על מנת לבצע שינויים בתוכנית הבזאלית, מתן בולוס, או לבדוק את מצב הפוד, הפוד והשלט יכולים להיות במרחק של עד 1.5 מטרים זה מזה.
  • לאחר הפעלת הפוד, הפוד וה-PDM לא צריכים להיות אחד ליד השני לצורך מתן אינסולין בזאלי.
+

מה קורה אם מישהו לידי משתמש גם כן במערכת האומניפוד?

לאחר ההפעלה, הפוד וה-PDM אשר הפעיל אותו יוצרים קשר ייחודי, אחד-לאחד. המשמעות היא כי הם יכולים לתקשר זה עם זה בלבד, גם כאשר פודים ומכשירי PDM אחרים נמצאים בטווח, כך שאין שום סיכוי ש-PDM של מישהו אחר יפריע למערכת האומניפוד שלך. ל- PDM קיים מסך זיהוי, המאפשר לך לזהות בקלות את ה- PDM שלך לפני השימוש בו.

+

האם הפוד ימשיך לספק אינסולין גם אם אשכח את ה-PDM בבית או במקום אחר?

הפוד המופעל ימשיך לספק את האינסולין הבזאלי הנוכחי, גם אם ה-PDM אינו אתך. עם זאת, אתה זקוק ל-PDM כדי לבצע שינויים במתן האינסולין הבזאלי, לצורך מתן בולוס, לבדוק את רמת הסוכר בדם, או להגיב לתזכורות או התראות.

+

האם ניתן לקבל הדרכה לגבי מערכת האומניפוד?

כן. אם אתה משתמש לראשונה במערכת אחד ממדריכי האומניפוד המוסמכים שלנו ידריך אותך בכדי שתוכל להתחיל לעבוד עם המערכת. כמו כן, שירות הלקוחות שלנו עומד לרשותך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע בטלפון: 6364*, 03-6900300.

מחוץ לשעות פעילות המשרד ניתן לפנות למוקד חירום בטלפון: 03-6900317.

כיצד פועל הפוד?

+

האם הפוד מגיע עם אינסולין?

+

באיזה סוג אינסולין ניתן להשתמש עם הפוד?

הפוד מיועד לשימוש עם אינסולין U-100 בעל פעולה מהירה. אנלוגים של אינסולין 100-U בעל פעולה מהירה המפורטים להלן נבדקו ונמצאו בטוחים לשימוש בפוד: Humalog, Novolog או Apidra. לפני השימוש באינסולין אחר עם מערכת האומניפוד, יש להתייעץ עם הצוות הרפואי.

+

כמה אינסולין יכול הפוד להכיל?

הפוד יכול להכיל עד 200 יחידות אינסולין והוא דורש מינימום של 85 יחידות אינסולין על מנת להתחיל לפעול. כל שעליך לעשות הוא למלא את הפוד בכמות האינסולין שתצטרך בזמן שאתה מחובר אליו, ניתן למלא עד 200 יחידות בפוד.

+

באיזה סוג דבק משתמשים בפוד?

הדבק המשמש להדבקת הפוד הוא דבק אקרילי, נטול לטקס, ואידאלי להדבקה מיטבית ושמירת הפוד במקומו גם בתנאי לחות.

+

באילו מקומות בגוף ניתן לחבר פוד?

כשאתה מתחיל להשתמש במערכת האומניפוד, אנו ממליצים להתייעץ עם הצוות הרפואי שלך, כדי לקבוע את המיקום הטוב ביותר עבורך לחיבור הפוד. עם זאת, לאחר היכרות עם המערכת, אתה יכול לחבר את הפוד על הבטן, הירך העליונה, הגב התחתון או החלק האחורי של הזרוע העליונה - למעשה, בכל מקום שאתה יכול לתת לעצמך זריקה. האזור החדש צריך להיות במרחק של 2.54 ס"מ לפחות מן האזור הקודם, ובמרחק של 5 ס"מ מן הטבור, ולא על גבי שומה, צלקת או קעקוע – שכן במקומות כאלה ספיגת האינסולין עלולה להיות פחותה. הימנע מאזורים שבהם חגורות, רצועות מותניים או ביגוד הדוק העלולים להתחכך כנגד הפוד, להפריע לו, להסיטו או לנתקו ממקומו.

+

למשך כמה זמן ניתן להשתמש בכל פוד?

ניתן להיות עם הפוד למשך 3 ימים (עד 72 שעות). יש לעקוב אחר הנחיות הצוות הרפואי לגבי התדירות שבה עליך להחליף את הפוד.

+

מהו אורך הקנולה של הפוד?

בלחיצת כפתור, מערכת ההחדרה האוטומטית של הפוד מחדירה את הקנולה הרכה מתחת לעור לעומק של 6.5 מ"מ ובזווית של פחות מ-50 מעלות ביחס לעור.

כיצד עובד מנהל הסוכרת האישי (PDM)

+

לכמה זמן מספיקות הסוללות ב- PDM?


חוות דעת

מהי חוויתך באתר החדש שלנו?